PRANİK ENERJİ ŞİFASI

             

 Hastalık önce enerji bedeninde oluşur. Bu açıdan bakıldığında enerji bedeninin dengelenmesi aynı zamanda hastalık ve sıkıntıları önleyici ve koruyucu bir yöntemdir.

 

Pranik Enerji Şifası uygulamalarından birçok konuda yararlanabilirsiniz. Baş ağrısı, kas ve kemik problemleri, kalp rahatsızlığı, kolesterol, şeker, kanser gibi fiziksel rahatsızlıkların yanında; stres, korku, endişe, üzüntü ve bağımlılıklar gibi rahatsızlıklarda da faydalanabilirsiniz.

 

Pranik Enerji Şifası Bilimi, binlerce yıldan beri varlığını sürdürmektedir. Önceleri son derece sınırlı sayıda kişi tarafından uygulanıyordu, çünkü Enerji Şifası tekniklerini öğreten okullar, daha önce hiç bu derece anlaşılır ve basit bir yapıda bir Şifa Sistemi oluşturmamıştı.

 

Bu çok eski şifa sanatlarını basitleştirerek ve anlaşılır kılarak, sonuçlar düzenli ve sistematik olarak “çoğaltılabilir”.Fiziksel, duygusal, zihinselya da ruhsal anlamda olumlu değişiklikler görülebilir. Bazen bu gelişmelere “Şifa”  denilmektedir.

 

Prana, “hayati yaşam gücü” anlamına gelir. Farklı kültürlerde “ki”, “chi” gibi farklı isimlerle anılır. Diğer bütün enerjiler Prana’nın tezahürleridir.

 

Pranik Enerji Şifası, Enerji Bedeni veya Aura üzerine dokunmadan uygulanır. Uygulama, Chi veya Prana kullanan tekniklerin uygulanmasıyla gerçekleşir. Yaşam Enerjisi bir kişiden diğer bir kişiye aktarılabilir.Böylece bedenin Fiziksel ve Enerji Sistemleridengelenir ve uyumlu hale getirilir.

 

 

  • Enerji Şifası ve sunulan çalışmalar, tıbbın yerini almak niyetinde değildir; onu tamamlamak ve desteklemek niyetindedir. Bu yöntemler, kişiye birçok seviyede rahatlık sağlamak ve sağlığını yükseltmek için paralel bir yaklaşım olarak kullanılabilir. Uygulayıcılar tıbbi teşhis koymazlar ve tıbbi tedaviye karışmazlar. Rahatsızlık ciddiyse veya belirtiler devam ederse, lütfen hemen bir tıp doktoruna danışın.

 

 

Lotus çiçeği, birçok kültürde kutsal kabul edilmektedir. Enerji merkezleri veya çakralar, birçok resimde lotus çiçeği ile gösterilir. Hem güzel, hem de güçlü bir çiçektir. Üzerinde kir barındırmadığı için saflığı ve arınmayı sembolize eder.

 

Lotus çiçeğinin bataklığın içinde bütün ışığı ve güzellğiyle su yüzeyine yükselmesi gibi;
Altın Lotus da hayatın bütün alanlarında arınma ve ilerlemeyi de kapsayan ruhsal gelişime odaklanır.

 

Altın Lotus Gelişim Merkezi, enerji şifası, zihnin kullanımı ve ruhsal gelişim dahil olmak üzere enerjiye dayalı birçok eğitim sunar.

 

Yapılan bütün etkinlik ve çalışmalardaki temel amaç, kişilerin, ailelerin, kurumların ruhsal ve bütünsel bir anlayış çerçevesinde daha sağlıklı ve daha mutlu bir yaşam sürmeleridir.